רב קו – מרכז מידע ארצי תחבורה ציבורית – כוכבית

 

אתר כוכבית שם העסק
trans-reform.org.il *8787 רב קו

רב קו – רפורמת תעריפים בתחבורה הציבורית

כרטיס הרב קו הינו כרטיס קשיח חכם אשר החליף את כרטיסי הנייר ומשמש כאמצעי תשלום לתחבורה הציבורית בישראל, הן אוטובוסים והן רכבות. כרטיס הרב קו משתמש בטכנולוגיה שבב RFID אשר מאפשר לנוסעים להשתמש במגוון סוגים של תחבורה ציבורית באותו כרטיס הרב קו. כרטיס הרב קו החל את דרכו בישראל בשנת 2008 באופן מצומצם אך כיום הוא מופעל בכל חברות התחבורה בישראל. בתאריך 1.1.2016 יצא משרד התחבורה ברפורמה חדשה המאפשרת רכישת חוזה נסיעה איזורי ברב קו אשר יישלב את כל אמצעי התחבורה הציבורית ויהיה ניתן לנסוע ללא הגבלה באותו האיזור שנבחר. קיימים שלושה חוזים עיקריים לכרטיס הרב קו: יומי – תקף ליום הרכישה בלבד, שבועי – 7 ימים מרגע טעינת הרב קו וחודשי – 30 יום מרגע טעינת הרב קו

רב-קו" הוא מונח שמתאר את המערכת התחבורתית בישראל שפועלת במסלולים מרובים. כלומר, מדובר ברשת של תחבורה ציבורית המשלבת יחדיו רכבות, אוטובוסים, מוניות, טרמפים ועוד, המאפשרת לנוסעים להגיע מנקודה לנקודה בצורה מהירה ויעילה. במסגרת המערכת הזו, ניתן למצוא מספר חברות ומפעילים שונים המספקים שירותי תחבורה ציבורית על בסיס רב-קו. חברות אלו מציעות מגוון אפשרויות לנוסעים, כגון כרטיסים חודשיים ושנתיים, מסלולים שונים ועוד. בישראל, חברות התחבורה המרכזיות הן רכבת ישראל ומטרו תל אביב, וכמו כן ישנם מפעילים פרטיים של אוטובוסים ומוניות המציעים שירותי תחבורה ברב-קו בערים רבות בישראל. בנוסף, ישנם גם פלטפורמות דיגיטליות שמאפשרות לנוסעים להתחבר לטרמפים ולחלוק רכב עם אנשים אחרים, כמו רכבתי, גם זה חלק ממערכת רב-קו.

השימוש במערכת רב-קו יכול להיות אפקטיבי וכלכלי יותר משימוש ברכב פרטי. בנוסף, מערכת רב-קו מאפשרת לנוסעים לחסוך בזמן ובעלויות הקשורות לחיפוש חנייה ולתשלום עליה, וכן מאפשרת לנוסעים להתאים את הנסיעה ללוח הזמנים המתאים להם. למרות יתרונותיה, ישנם גם חסרונות למערכת רב-קו, כגון הזמניות לעיתים קרובות ואי-נוחות לנוסעים עם ילדים או נכים. בנוסף, לעיתים ישנם בעיות עם התפעול והתחזוקה של הרכבות והאוטובוסים, וכן עם הזמינות והתדירות של הנסיעות. כך למשל, בשעות הדלקת של ימי החול ובחגים, המערכת עשויה להיות דוחה ולא מציעה נסיעות במספיק תדירות ובזמינות לכל הנוסעים.

 

יש לשים לב כי אתר זה איננו רב-קו מרכז מידע ארצי אלא רק מציג את החיוג המקוצר


1 thought on “רב קו – מרכז מידע ארצי תחבורה ציבורית – כוכבית”

  1. Pingback: רכבת ישראל טלפון - כוכבית - מאגר הכוכביות של ישראל

Comments are closed.